„Połączyły nas wspólne pasje i inspiracje.
Stworzyliśmy produkt dla graczy, od graczy”

– Ingaco Team

Ingaco
Nowa przygoda

INGACO jest wyodrębnioną marka przedsiębiorstwa JS TRADE Jacek Szmaj.

Została utworzona w 2015 roku tuż przed Targami PGA 2015 – celem spersonalizowania produktu -Kontrolera do Gier G-BOB. Obecnie INGACO ma siedzibę w biurze we Wrocławiu. Natomiast produkcja jest wykonywana w Krakowie, Wrocławiu i Łodzi.

W celu udoskonalania produktu jesteśmy w stałym kontakcie z biurami projektowymi w Krakowie i Łodzi.

Historia produktu

Witajcie opowiem wam historię jak i dlaczego powstał G-BoB.

Moja przygoda z G-BOB-em zaczęła się 4 lata temu. Po ponad 20 latach grania na myszce i klawiaturze używanie przycisków WSAD w połączeniu z innymi akcjami, zaczęło mnie denerwować do tego stopnia , że zacząłem poszukiwać innego rozwiania.
Jednak żadne z dostępnych na rynku urządzeń typu pad , joystick czy key pad nie spełniało moich oczekiwań. Wtedy narodził się pomysł całkiem szalony, aby samemu stworzyć urządzenie które pozwoli mi bardziej cieszyć grami.Od ponad 20 lat prowadzę własną działalność, jednak w zupełnie innej branży. Nauczyłem się w tym czasie , ze wszystko jest możliwe pytanie tylko czy starczy sił i determinacji.Dwa lata zajęło mi wymyślenie sposobu sterowania ruchem . Wyizolowanie płaszczyzn ruchu przód i tył oraz w lewo i w prawo – to był początek. W Krakowie znalazłem biuro projektowe, które prowadził taki sam zapalony gracz jak ja. Od tego momentu prace nad projektem ruszyły pełną parą.

Pojawił się pierwszy prototyp z siedmioma przyciskami ( ale używać się dało tylko czterech) na którym przeszedłem Wiedźmina 3 i to było spełnienie moich marzeń.Wszystko w moim urządzenie było OK ale czułem , ze to jeszcze nie jest to co chciałem uzyskać. Zaczęła się długa droga przez kolejne rozwiązania i prototypy.

Rozpoczęło się tworzenie nowej marki INGACO – do przedsięwzięcia dołączyli moi bracia Michał i Paweł. W 2015 roku na PGA pierwszy raz pokazaliśmy Światu naszego G-BOB-a. Zebraliśmy wiele przychylnych opinii od graczy, nie obyło się bez uwag. Do prac związanych z produktem włączyła się firma z Łodzi posiadająca zaplecze projektowe, narzędziowe i produkcyjne. Kolejny rok upłynął na ciągłym udoskonalaniu i testach. Udało nam się stworzyliśmy kompletny produkt – Kontroler G-BOB.
I dzisiaj mogę umożliwić graczom zupełnie inne doznania z gier. Musicie tylko spróbować, ja uważam , że warto.

Pozdrawiam

„Takiego urządzenia jeszcze nie było i nie mówię tutaj
wyłącznie o naszych testach, ale ogólnie o rynku
kontrolerów do gier”

MMORPG

Your Content Goes Here, Your Content Goes Here

G-bob
z synem

Jak każdy ojciec uwielbiam cieszyć się spędzonym czasem z synem. Dzięki niemu uświadomiłem sobie że G-bob to nie tylko moja przygoda, lecz nowa przydgoda dla młodego pokolenia.